DNP DS40

Drukarka DNP DS40 » DNP DS40

Mnóstwo partnerów myśli że metoda druku atramentowa i laserowa są złe do drukowania fotografii. Dla nich przeznaczone są drukarki DNP DS40. Drukarki DNP wykorzystują technologię termosublimacji. Jakość obrazów druku za pomocą drukarki termosublimacyjnej DNP DS40 jest porównywalna z obrazem z minilaba chemicznego.

>Profesjonalne drukarki atramentowe czołowych firm, choć odzwierciedlają coraz lepiej, ciągle, nadal nie radzą, dają sobie dobrze w bardzo jasnych miejscach zdjęć oraz tam, gdzie właściwe są bardzo subtelne przejścia tonalne. Jeszcze nie zadowalające efekty osiągniemy stosując kolorowe urządzenia dnp ds40 - uwaga: drukarka DNP DS40 została zastąpiona drukarką DNP DS620. Tutaj można zamówić papier do drukarki dnp ds620 . Dlatego na z boku walki laserowo-atramentowej wzięcie zyskują maszyny termosublimacyjne DNP DS40. W przeszłości były drukarki bardzo kosztowne a dodatkowo ograniczone zastosowanie wyłącznie do powielania obrazów sprawiało, że termosublimację omijano z daleka.

 

Drukiem interesowały się tylko galerie graficzne, fotograficzne i fotografowie wykonujący zdjęcia legitymacyjne w 7 minut. Dziś maszyny tego rodzaju są stosunkowo tanie a koszt zdjęcia w rozmiarze 10x15 cm waha się w granicach 0,32-0,40 złotego.

Jest to sposób przenoszenia fotografii polegająca na termicznym powielaniu stałego barwnika z taśmy na specjalny, odporny na temperaturę papier. fotografia tworzona jest poprzez kolejne nakładanie trzech podstawowych, bazowych kolorów barwnika (żółtego, purpurowego i niebieskozielonego). Kolejne obraz jest powlekany bezbarwną warstwą chroniącą obraz przed działaniem wilgoci i promieniowania UV. Większość popularnych maszyn termosublimacyjnych to kompaktowe przenośne drukarki, które potrafią przenosić obrazy w wielkości 10x15 centymetrów, a czasem także odbitki o tej samej wysokości, ale większej długości. Jeżeli jednak wielkość 10x15 cm wydaje się, nam zbyt, mały to możemy też pozyskać drukarki termosublimacyjne wykonującej w wielkości A4, czasem nawet z rozdzielczością osiągającą 590 dpi np drukarkę DNP DS80.